Helyszín: Budapest, Alkotmány u. 15.- Pallas Páholy Időpont: 2003. február 06. 10-13h Levezető elnök: Márkus Eszter Jegyzőkönyv: Berki Zsuzsa A levezető elnök ismertetette a javasolt napirendi pontokat, melyet a jelenlévők elfogadtak. Gerencsér Balázs javaslatára a Munkacsoport napirend előtt foglalkozott a 2003. január 28-án lezajlott Kormányzat-Civil párbeszéd rendezvénnyel, illetve annak emlékeztetőjében foglaltakkal. Az emlékeztető alábbi szakaszát, illetve a kiemelt mondatrészt kifogásolta a tagok többsége: ?3. Dr. Baja Ferenc kormánymegbízott, politikai államtitkár kérésére a tanácskozás résztvevői felhatalmazták a CEP nyitott jelleggel működő munkacsoportjait, hogy a kormányzat partnereiként vegyenek részt a törvényelőkészítő munkában, illetve a civil önszerveződések tevékenységének koordinálásában.” A többség elfogadta az alábbi helyesbítés nyilvánosságra hozatalát: ?Üdvözöljük, hogy a kormányzat elismeri a munkacsoportok munkáját, de a munkacsoportok nem tekintik magukat kizárólagosnak a civil szervezetek véleményének megjelenítésében, illetve a civil önszerveződések tevékenységének koordinálásában.”
A kományzati ütemterv szerint az anyag a héten kikerül a MEH-ből. A munkacsoport által vizsgált kérdések:
A jelenlévők rangsorolták a fenti kérdéseket, és eszerint haladtak tovább. Az alábbi kérdésekben döntöttek. 1: A JMCS tagjainak nagy többsége támogatta azt a javaslatot, hogy a törvénytervezetből kerüljön ki az „országos civil érdekképviselet” megfogalmazás, és a törvény mást használjon helyette. Két alternatíva fogalmazódott meg. A jelenlévők szerény többséggel az ?országos civil képviselet” fogalmának törvénybe építését támogatták. Az ?országos civil képviselet”-et az alábbi mechanizmus szerint kívánják létrehozni: konkrét határidő kitűzésével felhívják a civil szervezeteket (megfelelő média nyilvánosság biztosításával) bejelentkezésre és a bejelentkezett szervezetek megválasztják és delegálják a Tanács tagjait. Kisebbségi támogatást kapott az országos civil érdekképviselettel szemben a következő alternatíva: ?civil szervezetek országosan kialakított jelöltállítási mechanizmusa alapján felépülő országos, regionális, megyei rendszer”, mely a zöldek mintáját figyelebe véve kerülne kialakításra. 2, 6 és 7: a kollégiumok és a Tanács kérdésében a törvénytervezet aktuális szövegének megváltoztatását a többség nem támogatta. 3: idő hiányában a résztvevők úgy döntöttek, hogy a pénzügyi munklacsoport ülésére halasztják a kérdést, ezzel a JMCS nem foglalkozik külön.
Az előzetes jelzések alapján négy jelölt volt a koordinátori tisztségre. Mivel egy jelölt nem jelent meg, és ezért nem tudott bemutatkozni, nevét törölték a szavazólapokról. Márkus Eszter bejelentette, hogy a legutóbb hivatkozott újabb elfoglaltságáról lemondott, így tudja vállalni a jövőben a koordinátori tisztséget, abban az esetben ha lenne segítsége egy másik koordinátor személyében. A jelöltek bemutatkozása után a szavazás eredménye nagy többséggel azt támogatta, hogy két koordinátor legyen a jövőben. Az új koordinátor a szavazatszámlálás után: Menyhért Péter. Ezek után jelenlévők áttértek akövetkező napirendi pontra. 3. Az új időpont és új téma megjelölése A munkacsoport következő ülésének időpontja: 2003. március 6. lesz. Jogi Munkacsoport emlékeztető 1.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 2.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 3.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 4.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 5.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 6.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 7.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 8.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 9.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 10.
|