Helyszín: Budapest, Alkotmány u. 15.- Pallas Páholy Időpont: 2003. november 5. 10-13 óra Téma: A közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvényalapján elérhető közhasznú/kiemelkedően közhasznú minősítés jogi és pénzügyi vonatkozásai, előnyei és hátrányai. Levezető elnök: Menyhért Péter Gold József Márton felszólalása nyitotta meg az ülést. Ismertette azt a tényállást, hogy a munkacsoportok finanszírozására a források megszűntek. A pályázatokból sajnos eddig még nem sikerült megteremteni az anyagi fedezetet a munkacsoportok további munkáinak folytatásához. Tájékoztatta a tagokat, hogy az Érdekképviseleti munkacsoport 2003. november 3-án megalakította az OCÉ-ért Egyesületet. Javasolja 10-15 percben a napirend előtt tárgyalják meg ezt a témát. Menyhért Péter szavazásra bocsátotta a napirend változtatásának kérdését. A jelenlévők többsége ezt elfogadta. Gold József kapott szót az OCÉ-ért egyesület problémáinak ismertetésére. Menyhért Péter ismertette az OCÉ-ért egyesületet. (A mellékletben bővebb információk találhatók) A téma élénk vitája után a levezető elnök szavazásra bocsátotta azt a javaslatot, miszerint először az eredeti napirend szerint haladjanak, tehát a közhasznúsági szervezetekről szóló törvényt vitassák meg, és utána folytassanak vitát a munkacsoportok jövőjéről. A többség a fenti javaslatot elfogadta, egy fő nemmel szavazott és egy fő tartózkodott. Menyhért Péter felkérte Márkus Esztert a közhasznúsági törvény vitájának levezetésére. Márkus Eszter ismertetett néhány problémát, amelyek már más fórumokon is felvetődtek. Mi volt a célja a közhasznúságnak?
Viszont a közhasznú szervezetek nem tapasztalják, hogy több adományt kapnának közhasznúságuk miatt. Mik azok a problémák, kérdések, amik felvetődnek a szervezetekben a közhasznú törvény kapcsán?
1. Kérdések és hozzászólások Márkus Eszter vitára bocsátotta a témát, azzal a kéréssel, hogy fogalmazzák meg a munkacsoport tagok melyek a kulcskérdések a közhasznú törvénnyel kapcsolatban. Az előzőleg felvázolt kérdéseken kívül felmerült problémák, javaslatok:
2. Összefoglalás a vitáról Kulcskérdések:
3. Munkacsoportok jövője A Civil Együttműködés Program támogatásával alakultak meg a munkacsoportok egy évvel ezelőtt, azaz 2002 novemberében. A MEH 2003 áprilisáig támogatta a négy munkacsoportot. A további működésre pályázatot nyújtottak be a munkacsoportok, de erre sajnos még nem érkezett visszajelzés.(Sem pozitív, sem negatív) A Érdekképviseleti munkacsoport egyesületi formában folytatja tovább működését A Kormányzat-civil partnerségi munkacsoport koordinátora nem volt jelen, az Európa Ház kéviselője elmondta, folytatják a munkát. A Jogi munkacsoport további működéséhez a NOSZA program forrásait ajánlotta fel. Több, megfelelő helyiséggel bíró szervezet felajánlotta az ülésekre terem biztosítását. Felmerült a kérdés, hogy a Pénzügyi munkacsoport tagjai és a Jogi munkacsoport tagjai közösen képzelik el a munkacsoportok jövőjét? Több részről felmerült az egyesületté válás kérdése. Ezen parázs vita alakult ki a jelenlévők között. Végezetül a jogi formába való folytatást nem döntötte el a Jogi és Pénzügyi Munkacsoport. Kiküldésre kerül egy tájékoztató és egy kérdőív minden munkacsoport tagnak. Amit mellékelve megtalálnak a jelenléti ívvel egyetemben. 4. A következő JMCS tanácskozás időpontja A következő JMCS ülés ismét a Pénzügyi Munkacsoporttal - a téma jellege miatt - összevontan lesz megtartva. Időpontja 2003. december 2., 10:00-14:00 óráig. A cím - rendhagyó módon - Város és Faluvédők Szövetsége, 1126 Budapest, Böszörményi út 20-22. A téma az NCA pályáztatási rendszer. 2003.11.12. Berghold Brigitta jkv.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 1.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 2.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 3.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 4.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 5.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 6.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 7.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 8.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 9.
Jogi Munkacsoport emlékeztető 10.
|